Zákaz pálení v Karlovarském kraji

19.07.2013 17:19

Z důvodu déle trvajícího suchého období a výstrahy ČHMÚ vydali hasiči v souladu se zákonem o požární ochraně zákaz pálení klestu a dřevních zbytků na lesních úsecích Karlovarského kraje a to s účinností od 16. 7. 2013 až do odvolání.

Pokud nyní budou právnické osoby či podnikající fyzické osoby oznamovat v souladu s právními předpisy pálení klestu a dřevních zbytků po lesní těžbě, hasiči je odkážou na vydaný zákaz.

Operační středisko hasičů zároveň současně s vydáním zákazu informovali všechny ty, kteří pálení nahlásili před vydáním tohoto nařízení a jejich doba nahlášeného pálení zasahuje až do doby, kdy zákaz platí. Hasiči rovněž budou provádět namátkové kontroly dodržování tohoto zákazu na území Karlovarského kraje.