Technická pomoc - rozvodněný potok v obci Starý Hrozňatov

Místo události:            Cheb – Starý Hrozňatov

Jednotka v počtu:       1+9

Nasazená technika:      CAS K25 L101 a VEA L1R VW Caravelle

Dne 21. 06. 2013 v 00:03 hodin KOPIS Karlovy Vary vyslal jednotku SDH Lázně Kynžvart k hlášenému rozvodněnému potoku v obci Cheb - Starý Hrozňatov, který ohrožoval přilehlé domy a pozemky.

Jednotka vyjela v počtu 1+6 vozem CAS K25 Liaz (PCH 750) a v počtu 1+2

vozem VEA L1R VW Caravelle (PCH 751).

Po příjezdu k místu události se k jednotce přihlásil člen povodňové komise města Cheb. Následně byl proveden průzkum koryta potoka a přilehlých domů. Současně byla monitorována hladina potoka na vodočetné lati u můstku poblíž domu čp. 52.

Průzkumem bylo zjištěno, že výška hladiny potoka již nestoupá a zůstává ve stejné úrovni. Dále bylo zjištěno, že dalším zvýšením hladiny potoka by mohlo dojít k ohrožení tří domů u kterých již byly zaplaveny přilehlé pozemky.

Po vyhodnocení situace na místě zásahu byla provedena telefonická konzultace s operačním důstojníkem KOPIS v Karlových Varech a bylo domluveno, že bude připraveno 50 ks pytlů s pískem pro případ zvednutí hladiny potoka a následnému ohrožení shora jmenovaný domů. Majitelé domů byli poučeni, že budou průběžně monitorovat stav vodní hladiny potoka, a při zvýšení okamžitě informují KOPIS KV pomocí linky 150. Přítomný člen povodňové komise uvědomil Městskou Policii v Chebu, která rovněž bude monitorovat stav hladiny rozvodněného potoka.

Jednotka 21.06.2013 v 01:33 hodin odjela zpět na základnu.

Při zásahu nebyla poškozena žádná použitá technika a nebyl zraněn žádný ze

zasahujících hasičů.