Technická pomoc - čerpání vody

Místo události:            Lázně Kynžvart, ul. Komenského, čp. 43

Jednotka v počtu:       1+7

Nasazená technika:      CAS K24 Liaz

Dne 09. 12. 2013 v 18:17 hodin KOPIS Karlovy Vary vyslal jednotku SDH Lázně Kynžvart k odčerpání vody v domě v obci Lázně Kynžvart, ul. Komenského, čp. 43.

Po příjezdu na místo události a následném průzkumu bylo zjištěno, že do dvou místností sklepích prostor neobydleného rodinného domu natekla spodní voda, kdy její hladina dosahovala výšky cca 30 cm. V místnostech se nacházely pouze drobné předměty a kotel na tuhá paliva.

V první řadě byla provedena kontrola přípojky zemního plynu a rozvodu elektrické energie ve sklepních prostorách domu, aby se vyloučil případný vznik úrazu zasahujících hasičů. Dále byla provedena kontrola a uzavření hlavního přívodu pitné vody do domu, aby se vyloučilo poškození rozvodu v domě, který po uzavření nebyl patrný. Následně bylo nasazeno plovoucí čerpadlo s jedním proudem „C“k odčerpání vody ze sklepních prostor. Obsluha čerpadla zasahovala v IDP Saturn S5. Odčerpávaná voda byla odvedena do kanalizace pod domem. Po odčerpání vody byla provedena kontrola sklepních prostor, zda je patrný přítok spodní vody a hladina vody.

Majitel domu přítomný zásahu u svého domu byl poučen, že s neustávajícím deštěm se hladina spodní vody v domě muže opětovně zvednout. Z tohoto důvodu mu byl uložen dohled po dobu 24 hodin, zajištění odčerpávání případné dotékající spodní vody do sklepních prostor. Dále mu bylo doporučeno uvolnění zanešeného odpadního potrubí ve sklepních prostorách domu.

Po příjezdu na základnu v 19:21 hodin byla jednotka zařazena zpět do

akceschopnosti.

Při zásahu nebyla poškozena žádná použitá technika, vybavení domu a

nebyl zraněn žádný ze zasahujících hasičů.