Technická pomoc - Čerpání vody

Místo události:            Lázně Kynžvart - Zámek

Jednotka v počtu:       1+7

Nasazená technika:      CAS K24 Liaz

29. 8. 2011 ve 04:42 hodin ráno, byl naší jednotce vyhlášen požární poplach.

Kdy se jednalo o technickou pomoc - čerpání vody, která vytékala z porušené příruby ve strojovně zavlažovacího zařízení Golfového klubu v Lázních Kynžvart. Vytékající vodou byla ohrožena elektronika strojovny a vedle umístěná trafostanice.

Po příjezdu na místo zásahu byl již na místě zaměstnanec Bohemia Golf klubu zodpovědný za provoz zařízení, který jednotce sdělil, že přítok vody nelze zastavit a jejich technik je na cestě.

Následovalo osvětlení místa zásahu osvětlovacím zařízením na CAS K24 Liaz.

K odčerpání vody bylo okamžitě nasazeno plovoucí čerpadlo.

V záloze bylo pro případ příliš silného přítoku připraveno i kalové čerpadlo.

Po odčerpání vody a konzultaci se zaměstnancem golfu, byly uzavřeny všechny kulové ventily v čerpací místnosti a oběh vody zastaven.

Poté se dostavil na místo technik golfu, který provedl kontrolu odstaveného systému.

Velitel jednotky místo zásahu písemně předal zaměstnancům golfu a jednotka odjela v 05:38 hodin zpět na základnu.

Při zásahu nebyl zraněn žádný ze zasahujících hasičů ani žádná jiná osoba.