První 4 členové jednotky získali odznak odbornosti Hasič III

04.12.2011 19:43

Dne 3. prosince 2011 se uskutečnily zkoušky k získání odznaku odbornosti Hasič III. stupně, na stanici Hasičského záchranného sboru v Aši. Zkouška se skládala ze dvou částí. Nejdříve dostali hasiči písemný test, který se skládal z 30ti otázek, poté byli po jednom zváni k ústní zkoušce, kde si vytáhli celkem 4 otázky, o kterých museli dopodrobna mluvit. S ohledem na zvyšující se nároky na jednotky sborů obcí ze strany Hasičského záchranného sboru České Republiky, bude v budoucnu povinnost, aby každý člen výjezdové jednotky měl tento odznak odbornosti. Vyžaduje to opravdu velikou znalost hasičské práce. Otázek k testu je celkem 2OO a témat je celkem 16. Na Hasiče III se náhodně vybírá 30 otázek do písemného testu a 4 ústní otázky. Zkoušky úspěšně zdolali první 4 členové naší výjezdové jednotky Daniel Kubásek, Josef Bárník, Miroslav Potužák a Tomáš Kadlík. Další kolo zkoušek se bude konat v dubnu příštího roku.