Máme nové 3 preventisty

11.03.2012 12:00

Dne 11. 03. 2012 ve 12:00 hodin úspěšně zakončili 3 členové našeho sboru zkoušky k získání odznaku a odbornosti v oblasti požární prevence, která úzce souvisí s ochrannou obyvatelstva, pro kterou je jednotka sboru předurčena. Zkoušky, které se konaly na stanici hasičského záchranného sboru Karlovy Vary, úspěšně zdolali členové Daniel Kubásek, Radomír Sýbal a Miroslav Potužák.

Daniel Kubásek          - referent prevence a výchovné činnosti SDH II. stupně

- získal odznak odbornosti Preventista II

Radomír Sýbal           - referent prevence a výchovné činnosti SDH III. Stupně

- získal odznak odbornosti Preventista III

Miroslav Potužák       - referent prevence a výchovné činnosti SDH III. Stupně

- získal odznak odbornosti Preventista III

Tito 3 členové mohou nyní provádět požární preventivní kontroly v objektech ve vlastnictví města, preventivní prohlídky nebo kontroly provozuschopnosti požárně bezpečnostních zařízení, kontroly v objektech fyzických osob a podnikajících fyzických osob, na základě předběžné dohody (smlouvy), provádět školení zaměstnanců v požární ochraně a to jak nástupní, tak opakované, dohlíží na zabezpečení požární ochrany ve městě, zabezpečuje besedy, přednášky, praktické ukázky pro děti ve školkách a školách, propaguje preventivně výchovnou činnost mezi občany atd… Noví preventiské budou chodit v pravidelných intervalech na školení.